Wyjazd na wakacje łączy się z wieloma sprawami, które trzeba załatwić, aby zapewnić sobie spokojny wypoczynek, bez stresu i zmartwień na głowie. Dotyczy, to również delikatnych i wzbudzających duże emocje sytuacji, którym trzeba stawić czoła. Do takich spraw zalicza się opieka nad osobami starszymi i chorymi pod czas urlopu.

Mimo całej miłości i opinii innych trzeba w takiej sytuacji pomyśleć realnie, kierując się rozsądkiem i obustronną korzyścią. Odrzuć myśli, że nie możesz jechać na urlop lub, że Ci nie wolno, bo co powiedzą inni. Musisz pomyśleć o sobie, zadbać o swoje zdrowie i naładować baterię. Skąd inaczej będziesz miał siły na kolejny rok? To bardzo dobrze, że troszczysz się o bliskich, jednak są sposoby, które mogą rozwiązać sytuację.

Senior na wakacjach

Pierwszy pomysł to zabranie seniora razem ze sobą na wakacje. W zależności od zdrowia i możliwości fizycznych, może się to okazać strzałem w dziesiątkę. Tego typu podroż należy oczywiście dostosować do indywidualnej sytuacji. Seniorzy różnie znoszą trudy podróżowania i może to być dla nich dość męczące. Wówczas trzeba wybrać miejscowość położoną w miarę blisko miejsca zamieszkania. To dobre rozwiązanie o ile senior ma ochotę w ogóle wyjechać. Jednak co ze sposobem spędzania czasu? Wyobrażasz sobie wspólne spacery i wczesne kładzenie się do łóżka czy jednak wolisz bardziej aktywnie spędzać czas na wakacjach? Co będzie robił senior w tym czasie, gdy Ty będziesz zwiedzał całymi dniami? A może w ostateczności okaże się, że mimo wyjazdu nadal spędzasz cały czas na opiece? Przecież nawet jak wyjdziesz z hotelu, to nadal będziesz myślał o bliskim, który został w nim bez opieki. Czy na tym ma polegać Twój wypoczynek? Na ciągłym zamartwianiu się?

Dom opieki dla seniora na wakacje

Drugie rozwiązanie może budzić kontrowersje, ale czy słusznie? Na czas urlopu i planowanego wyjazdu możesz zawieźć seniora lub osobę wymagającą opieki do domu spokojnej starości. Dobrze dobrana placówka zapewni nie tylko całodobową opiekę, ale i domową atmosferę oraz mile spędzony czas. Co więcej senior będzie miał kontakt z osobami o podobnych problemach i rówieśnikami. Ty nie jesteś mu w stanie tego zapewnić. Będzie mógł rozmawiać o minionych czasach, dawnych dziejach i nawiązywać nowe znajomości, dzięki którym odżyje towarzysko. Co więcej przykładowo w Domu Seniora Zdzisław na www.domseniorazdzislaw.pl dostępne są atrakcje i możliwość aktywnego spędzania czasu. Można zająć się uprawianiem ogródka, uczestniczyć w terapii zajęciowej, rehabilitacji, a nawet grilować. Wybierając tę opcję zapewnisz sobie spokojny i udany urlop, a bliskiej osobie doskonałą opiekę i bezpieczeństwo.

 

Którą opcję wybieracie? Co myślicie o domu opieki na czas planowanego urlopu? A może jesteście zdania, że trzeba zrezygnować z urlopu?

 

 

Jak zapewnić seniorowi opiekę na wakacjach?
5 (100%) 1 vote